Alper Dalkılıç ve Elena Polyakova Columbia Montrail Koşu Grubu Koçları

Mart 2018’de koşularına başlayan Columbia Montrail Koşu Grubu’nun koşu koçları olan Alper Dalkılıç ve Elena Polyakova, aynı zamanda dünyanın en prestijli patika koşusu yarışlarından biri olarak gösterilen UTMB®’de Columbia Sportswear sponsorluğunda Türkiye’yi temsil etti.
92 ülkeden 8.000’i aşkın koşucuyu bir araya getiren UTMB®, zorlu patikalar ve tırmanışlarının yanı sıra; Mont-Blanc bölgesi ile Fransa, İtalya ve İsviçre sınırları içinde yaşayan halklara, insani değerlere, çevreye ve spor etiğine bağlılığını sürdürmesi ile dikkat çekiyor.

Alper Dalkılıç

1978 yılında İzmir’ de doğan Alper Dalkılıç; dağcılık, paraşüt, yamaç paraşütü, maraton koşuları, bisiklet turları ve fotoğrafçılık alanında kendisini geliştirdi.
Alper Dalkılıç Türkiye’dekiler dışında; İran, Gürcistan, Rusya ve Çin’de de yüksek irtifa tırmanışları gerçekleştirdi. Türkiye’de ilki düzenlenen ve “6 günde 240 km” koşulan Likya Yolu Ultra Maratonu (240 km), 3 ülkede (Fransa, İtalya, İsviçre) gerçekleşen ve 168 km (100 mil) uzunluğundaki Ultra Trail du Mont Blanc yarışı, Gobi Çölü Maratonu sonrasında; dünyanın 4 ayrı kıtasında gerçekleşen, bir hafta süren ve 250 km mesafe koşulan ultra çöl maratonuna katıldı. Grand Slam’a ilk kez bir Türk sporcunun adını yazdırdı. Avrupa kıtasında-İzlanda ve Kuzey Amerika kıtasında Büyük Kanyon ultra maratonlarını da başarıyla bitiren Dalkılıç, #7kıta7ultramaraton Projesi’ni tamamladı. “520 km.lik Avustralya’daki ultra maratona katılan ilk Türk sporcu”, “İzlanda’daki 250 km.lik ultra maratona katılan ilk Türk sporcu” ve Kuzey Amerika kıtasında koşulan ve serinin sonuncusu olan 273 km uzunluğundaki “Büyük Kanyon Ultra Maratonu’na katılan ilk Türk sporcu” olma unvanlarını elinde tutmaktadır.

Elena Polyakova

1981 yılında Rusya’da doğan Polyakova 2003 yılında Türkiye’ye taşındı. 2011 yılından beri ultra maratonlar koşan sporcu birçok yarışmadan ödülle döndü. Likya Yolu Ultra Maratonu’nu (240 km) 2 kere, Runfire Cappadocia Ultra Maratonu’nu (240 km) 2 kere, İznik Ultra Maratonu’nu (130 km) 4 kere kadın kategorisinde kazanan Polyakova; 2013 ve 2017 yılında Fransa, İtalya ve İsviçre’ den geçen Ultra-Trail Du Mont-Blanc (100 mil) yarışını başarıyla tamamladı. 2014 yılında Almanya’da Zugspitz Ultratrail (100 km) yarışında kadınlarda 3. oldu; aynı yıl içinde Cappadocia Ultra Trail (110 km) yarışını genel klasmanda kazandı. (kadın – erkek birincisi oldu)
2015 yılında İspanya’ da gerçekleşen Ultra Pirineu (110 km) ve 2016 yılında dünyanın en zor yarışlarından biri olan, İtalya’ da düzenlenen Tor des Geants (339 km, + 30908 m) yarışlarını başarıyla tamamladı.

Alper Dalkılıç Instagram Hesabı

Elena Polyakova Instagram Hesabı